14 Temmuz 2015 Salı

Dünyayı Değiştirmenin 365 Yolu

Bu hafta tatildeyiz ailecek.

Bu kitapla yollarımız kesişti dün. 

Yeni dünyanın yeni insanın yeni bilincin KUTSAL KİTABI diyelim.

Ben oldum olası dışarıyı değiştirmeye yönelik eğilimlere hep alerjik oldum.

Bana göre değişim içeriden başlıyor. Duygu düşünce ve davranışlarımızdaki değişimlerle dışarıyı değiştirbiliriz ancak.

Aynalama nöronları ile evrim devam ediyor özetle.

Dışarıdaki devrim içeriden bireysel devrimden geçiyor.

Aksi ego! Dışarıya şekil verme çabası yani.

Mahatma Gandhi derki.  "Dünyada görmeyi istediğiniz değişimin kendisi olunuz."

Çok ilginç öneriler var. Gerçekten insanın vizyonunu genişletiyor kitap.

Henüz yeni okumaya başladım!

Antalya'da bir kör restaurantı varmış örneğin. Alex ve muhteşem limonata tezgahı, kanalizasyona karşı sörfçüler, rüzgar enerili radyolar, çocuk kölelerin kullanılmadığı organik çikolatalar daha neler neler var kitapta.Tanıtım yazısını aynen paylaşıyorum.

Dünyada bir fark yaratmak istiyor, fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Artık işe koyulabilirsiniz. Bu kitap gündelik hayatınızda yapabileceğiniz birçok ilginç ve eğlenceli etkinlikten bahseden heyecan verici bir kılavuz... Modern İnsanın Kutsal Kitabı, uygulamak için fazla beceri gerektirmeyen, fakat olumlu bir değişim yaratacak fikirlerle ve yılın her gününde başvurulabilecek yeni bilgilerle dolu.

Kitabın önerdiği aktivite ve yöntemler bir birey ve tüketici olarak harekete geçmenizi, topluma katkıda bulunmanızı, çevre, sağlık, küreselleşme ve insan hakları gibi on iki farklı alanda önemli değişimler yaratmanızı sağlayacak. İlk adımı atmak ve kitapta listelenen birçok kaynağa doğrudan ulaşmanızı sağlayacak web sitelerini öğrenmek için kitabı günü gününe takip edebilir ya da en fazla ilginizi çeken meselelere yönelebilirsiniz. Kendi kütüphanenize eklemek için mükemmel bir seçenek olmasının yanı sıra sevdiklerinize harika bir hediye olarak da verilebilecek bu kitap, her gün bir adım atarak dünyayı daha iyi bir hale getirmek için başvurulabilecek ilham verici ve kullanışlı bir kaynak.

'Michael Norton tek kişilik bir fikir fabrikasıdır.' 
The Guardian

'Bu sene bir fark yaratmak istiyorsanız size verilebilecek en iyi tavsiye Michael Norton'ın Modern İnsanın Kutsal Kitabı'nı okumanız. Bu elkitabı işinizi çok kolaylaştıracak.'
The Daily TelegraphEvetttt kemerleri bağlayın...

SevgiyleHiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...